JESTEŚMY SZKOŁĄ PARTNERSKĄ:

ul. Ignacego Daszyńskiego 154, 44-100 Gliwice

Warsztaty Sorobanu

Cedflow

Organizujesz w szkole święto matematyki, “Dzień liczby Pi”, a może inne wydarzenie? Organizujesz event firmowy? Chętnie Cię odwiedzimy i poprowadzimy warsztaty, podczas których nauczymy uczestników podstaw obliczeń na japońskim abakusie.

Ale to nie wszystko. Zadbamy też o to, by poznały trochę historii matematyki, zwłaszcza tej, dotyczącej sorobanu. Możemy też przygotować wystawę różnych sorobanów i innych historycznych przyrządów wspomagających liczenie w dawnych czasach.

Zorganizujemy dla Ciebie warsztaty z obliczeń na sorobanie! Nauczymy Cię tej metody i pokażemy jak liczą mistrze!

Skontaktuj się!

Zadzwoń

+48 889 416 827

Godziny Otwarcia

Pon - Pt: 9:00 - 20:00
Sob: 9:00 - 13:00

Adres

ul. Ignacego Daszyńskiego 154, 44-100 Gliwice

Podstawowe Informacje

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu różnych grup docelowych, organizujemy krótkie formy warsztatowe z obliczeń na sorobanie. Podczas warsztatów przedstawiamy historię liczydła. Następnie rozmawiamy o korzyściach, jakie płyną z nauki liczenia na abakusie. Pokazujemy, jak liczą mistrzowie w posługiwaniu się sorobanem a w dalszej części uczymy wykonywania podstawowych działań: dodawania i odejmowania. Na życzenie organizatora możemy przygotować krótką demonstrację wykonywania mnożenia i dzielenia oraz mini instruktaż.

Jak Wyglądają Warsztaty?

Zajęcia mogą odbywać się podczas  evnetów, pikników lub w warunkach lekcyjnych. Każdy z uczestników otrzymuje kartę zadań oraz dobrej jakości liczydło na czas warsztatów. Karty zadań dostosowane są do wieku i możliwości uczestników. Szczegółowy zakres warsztatów jest możliwy do uzgodnienia z zamawiającym. Dużą pomocą w poprowadzeniu warsztatów może być projektor lub tablica internaktywna.

Przykładowe realizacje: pikniki naukowe, eventy firmowe, lekcje w szkole, imprezy tematyczne.

Forma Zajęć

Warsztaty

Czas trwania

od 40 min do 1,5 h

Liczba uczestników

do 25 (w warunkach lekcyjnych)

Wymagania

Ławki dla uczniów

ADRESACI WARSZTATÓW: